Dlaczego warto zastosować rolety dzień noc

w nocy

Dlaczego warto zastosować rolety dzień noc

Rolety dzień noc, wykonane z materiału przezroczystego i zaciemniającego cieszą się coraz większą popularnością. Ciekawa, przykuwająca wzrok struktura materiału powoduje, że ludzie chętnie decydują się na zakup, chociażby z ciekawości, ale też i ze względu na ich funkcjonalność. Umiejętne połączenie rolet dzień noc z innymi detalami, pozwoli nadać pomieszczeniu nowoczesnego designu. Idealnie prezentują się zarówno we wnętrzach urządzonych klasycznie jak i nowocześnie.

Rolety dzień noc

Rolety dzień noc możemy zobaczyć w modnych wystrojach wnętrz prezentowanych w katalogach. Dekoratorzy z chęcią sięgają po ten rodzaj osłon, gdyż prezentuje się bardzo szykownie, a przy tym spełnia swoją funkcjonalną rolę. Połączenie funkcjonalności i elegancji jest bardzo ważnym atrybutem. Ważną zaletą rolet jest możliwość dostosowania ilości wpadającego światła. Dzięki możliwości przestawiania pasów możemy wpuścić tyle światła ile potrzebujemy. Rolety można zwinąć lub całkowicie rozwinąć, ewentualnie delikatnie ustawić pasy przyciemniające, aby tylko troszeczkę światła wpadało do domu, a wtedy promienie słoneczne nie będą nam przeszkadzać, gdy chcemy poczytać gazetę, obejrzeć telewizję czy popracować przy komputerze.

Kolejnym atutem jest dekoracja domu, dzięki zamontowanym roletom dzień noc poczujemy przypływ nowoczesności. Posiadacze tych osłon okiennych nie mają jednak możliwości całkowitego zaciemnienia pomieszczenia, gdyż przestrzeń, która powstaje między obydwoma płaszczyznami materiału powoduje, że nadal mała ilość światła wpada do domu. Jeśli będzie to problemem to istnieje możliwość zakupu rolet w wersji Black out, które cechuje 99% zaciemnienia pomieszczenia, dzięki ogumowanemu materiałowi. Z pewnością można stwierdzić, że prezentują się efektownie i tworzą przytulny klimat.

Kupując rolety w kasecie mamy możliwość nawet wyboru barwy kasety. Możemy zdecydować się nawet na wzór drewnopodobny, wszystko zależy od naszych upodobań. System ten dodaje elegancji, ponieważ kaseta osłania wałek z tkaniną, co wygląda bardzo ładnie. Jeśli tylko możemy zrezygnować ze swobodnego dostępu do okna to mamy możliwość zamontowania rolet wolno wiszących(bez kasety)-efekt będzie fascynujący.

Rolety w półkasecie również sprawią wrażenie elegancji, gdyż prowadzenie żyłkowe pozwala na materiału do szyby, a pasy transparentne wyglądają atrakcyjnie. Jeśli zależy nam na bardziej spektakularnym efekcie to warto zdecydować się na rolety wolno wiszące w błyszczącej kasecie aluminiowej. Kaseta wykonana w kształcie kwadratu dobrze wpisuje się w modny trend na geometrię. Jest to bardzo ekskluzywny rodzaj rolet, ale i dający piorunujący efekt!

Rolety dzień noc w półkasecie na ścianę lub sufit

Kolejny plus, na który należy zwrócić uwagę to ten, iż rolety można przenosić z okna na okno. Gdy znudzi nam się roleta w sypialni bądź zmienimy kolor ścian i nie będą już ze sobą współgrać to możemy przenieść ją do innego pokoju, w którym kolorystycznie będą pasować. Także jak widzimy rolety posiadają mnóstwo zalet, a to na jaki rodzaj się zdecydujemy zależy już od nas samych. Przed zakupem warto dokładnie sprecyzować to czego oczekujemy od osłon okiennych, a z pewnością znajdziemy coś dla siebie.

RiverWash.pl to blog osobisty o życiu, wnętrzach, modzie i o wszystkim czym się interesuje. Zapraszam do komentowania wpisów.
Back To Top