Rolety rzymskie – tradycja i nowoczesność w jednym

budowlaniec na tle domu

Rolety rzymskie – tradycja i nowoczesność w jednym

Ciężko wyobrazić sobie okno bez jakiejkolwiek osłony okiennej. Coraz częściej jednak odchodzi się od firan i zasłon na rzecz rolet i żaluzji. Montuje się je zarówno w mieszkaniach i domach prywatnych, jak i hotelach czy lokalach usługowych. Rolety i żaluzje same w sobie pełnią funkcję estetyczną. Jedne z bardziej ozdobnych to rolety rzymskie. Instalując takie rolety możemy na pewno zapomnieć o firanach. Na czym polega ich fenomen?

Rolety rzymskie pełnią te same funkcje co rolety tradycyjne, a dodatkowo są fantastyczną ozdobą pomieszczenia. Przede wszystkim ograniczają dopływ światła słonecznego i zaciemniają okno. Stanowią też ochronę przed wzrokiem nieproszonych gości. Ich wielką zaletą jest elegancja i komfort używania. Rolety rzymskie sprawdzą się w każdym rodzaju pomieszczenia. Można spokojnie zastosować je w salonie, sypialni, kuchni, a także w biurze. Ogromną zaletą jest to, że są płaskie. Dzięki temu nie zajmują dużo miejsca. Można więc swobodnie wybrać je jako dekoracja okienna do małego pomieszczenia. To rozwiązanie świetnie sprawdzi się w mieszkaniach w bloku czy niewielkich biurach.

Cechuje je ponadczasowa elegancja. To znaczy, że wpasują się w każdy styl wnętrza. Będą się świetnie komponować zarówno z meblami w stylu skandynawskim, jak i bardziej tradycyjnymi wnętrzami. Są one swego rodzaju połączeniem firan i zasłon w nowoczesnym wydaniu. Dzięki użyciu naturalnych materiałów charakteryzuje je wyjątkowa lekkość.

Do wyboru mamy mnogość kolorów i wzorów takich rolet. Jeśli chodzi o materiały to można puścić wodze fantazji bo wybór jest ogromny – białe, szare, beżowe, kolorowe – co tylko nam się spodoba! Kolejną decyzją, którą musimy podjąć przy ich zakupie jest wybór grubości materiału. Możemy zdecydować się na rolety lekko przyciemniające, transparentne i całkowicie zaciemniające. Tutaj decyzja należy tylko do nas i do tego, czy chcemy, aby promienie słoneczne wpadały do pomieszczenia, czy wolimy całkowitą ciemność.

przed oknem w świetle zasłony

Ważną kwestią jest też to, jak układa się materiał na danej rolecie. Zazwyczaj mamy do wyboru rolety na taśmach transparentnych pionowych bez fiszbin, a także opcje z okrągłymi fiszbinami czy falbanami. Każda z tych opcji jest na swój sposób bardzo stylowa. Model bez szprosów lepiej sprawdzi się w przypadku tkanin jaśniejszych i bardziej przeźroczystych, natomiast falbany lepiej dopasować do odcieni ciemnych i materiałów bardziej zaciemniających. Szprosy świetnie prezentują się w dużych, przestronnych oknach. W takich sytuacjach najlepiej układają się poziome fałdy materiału.

Z montażem nie powinno być raczej problemów i powinniśmy poradzić sobie z nim na własną rękę. Do wyboru mamy cztery różne opcje montażu – na ramie okna, we wnęce okiennej, na ścianie lub suficie lub do listwy przy szybowej. Wszystko zależy od tego, jak zbudowane jest okno. Dla najlepszych efektów warto zamówić sobie takie rolety na wymiar. Idealnie dopasowane do okna nie będą się odginały, dzięki czemu uzyskamy pełną estetykę rolety.

Materiałowe rolety rzymskie, ze szprosem lub bez usztywnienia kupisz w sklepie internetowym knall.com.pl!

RiverWash.pl to blog osobisty o życiu, wnętrzach, modzie i o wszystkim czym się interesuje. Zapraszam do komentowania wpisów.
Back To Top