W jakich pomieszczeniach można zastosować żaluzje drewniane?

okno i stanowisko pracy

W jakich pomieszczeniach można zastosować żaluzje drewniane?

Jeżeli jesteś osobą, która kocha kontakt z naturą i pragnie posiadać naturalne materiały we własnym wnętrzu z pewnością żaluzje drewniane są produktem dla Ciebie. Jak wiadomo drewno jest materiałem powszechnie używanym nie tylko w budownictwie, ale także w architekturze wnętrz. Ten ponadczasowy materiał sprawdza się nie tylko we wnętrzach rustykalnych, ale także pięknie komponuje się w nowoczesnym wystroju wraz z betonem.

Drewno jest nie tylko piękne, ale również niezwykle wytrzymałe, dlatego używane jest miedzy innymi przy elewacjach budynków, czy małej architekturze znajdującej się na przykład w ogrodach. Oczywiście bardzo istotnym elementem jest konserwacja drewna za pomocą odpowiednich środków.

Żaluzje drewniane ze sklepu internetowego knall.com.pl

Jak wiadomo czynnikiem, który ma największy wpływ na niszczenie drewna jest wilgoć. Dlatego jeżeli planujemy montaż drewnianych żaluzji w takim pomieszczeniu jak łazienka zwróćmy uwagę jak wentylowane jest to pomieszczenie. Niezmiernie ważne jest, aby drewno nie miało bezpośredniego kontaktu z wodą, a w pomieszczeniu było przewiewnie. Żaluzje drewniane sprawdzą się także w kuchni. Jeśli jednak posiadamy kuchenkę gazową weźmy pod uwagę pojawienie się po pewnym czasie na lamelach żaluzji lekko tłustego nalotu. W związku z tym przy tego rodzaju kuchence będziemy musieli liczyć się z częstszym czyszczeniem naszych żaluzji. Pamiętajmy jednak, że wyżej wymienione niedogodności nie dyskwalifikują montażu żaluzji drewnianych w kuchni czy łazience. Na uwadze powinniśmy mieć jedynie fakt, że aby zachowały swój nienaganny wygląd będą wymagały nieco więcej uwagi.

Zatem skoro drewniane żaluzje poradzą sobie w kuchni i łazience, sprawdzą się doskonale w każdym innym pomieszczeniu naszego domu czy mieszkania. Warto szczególnie rozważyć ich montaż w gabinecie i pokoju dziecka, ponieważ często w tych pomieszczeniach potrzebujemy regulacji natężania wpadającego światła dziennego, aby wygodnie pracować lub uczyć się między innymi przy komputerze. Dzięki żaluzjom wyregulujemy kąt padania światła dostosowując go do aktualnych potrzeb. Kolejnym argumentem przemawiającym za montażem drewnianych żaluzji w pokoju naszego dziecka jest fakt, iż niezwykle łatwo jest utrzymać je w czystości. W porównaniu do materiałowej rolety, kurz znacznie gorzej osadza się na gładkiej powierzchni lameli. Fakt ten przemawia również za tym, aby żaluzje drewniane założyć również w sypialni, w której niezwykle ważne do zachowania odpowiedniej higieny snu jest czysta przestrzeń nie generująca roztoczy i kurzu.

W salonie natomiast drewniane żaluzje nie tylko będą pełniły funkcję osłaniającą przed światłem i spojrzeniami, ale przede wszystkim będą go zdobiły.

Podsumowując zatem, to gdzie zamontujemy drewniane żaluzje zależy wyłącznie od naszych potrzeb i upodobań. W każdym z nich sprawdzą się doskonale i nadadzą niepowtarzalnego charakteru. W niektórych pomieszczeniach takich jak salon czy gabinet będą niemal bezobsługowe, natomiast w bardziej wymagających przestrzeniach takich jak kuchnia i łazienka będą potrzebowały nieco więcej troski. Jednak z pewnością odrobina uwagi raz na jakichś czas, nie będzie uciążliwa na tyle, aby odmówić sobie kupna tych pięknych dekoracji okiennych jakimi są żaluzje wykonane z drewna.

RiverWash.pl to blog osobisty o życiu, wnętrzach, modzie i o wszystkim czym się interesuje. Zapraszam do komentowania wpisów.
Back To Top