Wybór baterii kuchennej i łazienkowej

łazienka

Wybór baterii kuchennej i łazienkowej

Bez względu na to, czy mamy w planie wyposażenie kuchni, czy też łazienki, musimy mieć świadomość tego, jak ważny jest wybór odpowiedniej armatury. Trudno przecież wyobrazić sobie funkcjonowanie czy to bez umywalki, czy to bez zlewu w kuchni dostosowanego do naszych potrzeb. I choć to wygląd ma często decydujący wpływ na wybór konkretnego rozwiązania, nie jest jedynym czynnikiem, na którym powinniśmy się koncentrować. O czym jeszcze warto więc pamiętać?

Znaczenie rozmiaru i sposobu montażu

Bez względu na to, czy mamy do czynienia z baterią kuchenną, czy też z tą, która pojawi się w łazience, nie możemy zapominać o tym, że jej sposób montażu może mieć kluczowe znaczenie dla poziomu naszej satysfakcji. Poszczególne modele różnią się zresztą znacząco. Baterie stojące zajmują mniej miejsca, ich montaż jest jednak na tyle nieskomplikowany, że można przeprowadzić go samodzielnie. Podobnie przedstawia się sytuacja wówczas, gdy w grę wchodzą baterie natynkowe. Ich wybór może być jednak znacznie trudniejszą decyzją ze względu na to, że instalacja wiąże się z koniecznością kucia w ścianie. Jeszcze więcej komplikacji pociąga za sobą decyzja o zaopatrzeniu się w baterię łazienkową i kuchenną podtynkową, które dostaniemy w sklepie internetowym https://armadesi.pl. To nowoczesne rozwiązanie jest popularne choćby dlatego, że świetnie wygląda. Jeśli jednak montaż będzie obarczony błędami, już wkrótce pojawi się konieczność skuwania kafelków, aby dostać się do elementów instalacyjnych.

Także nieodpowiednia długość wylewki może być kłopotliwa. Tu dobrze jest pamiętać przede wszystkim o tym, że o ile w łazience krótkie baterie umywalkowe sprawdzają się dość dobrze, o tyle w kuchni znacznie lepszą opcją będą nieco dłuższe modele. Miniaturyzacja to rozwiązanie atrakcyjne optycznie, chętnie wybierane także dlatego, że kojarzy się nam z oszczędnością miejsca. W rzeczywistości jednak trudno uznać ją za coś praktycznego.

Funkcjonalność przy wyborze baterii

Nie tylko sposób montażu oraz długość wylewki przesądzają o tym, czy możemy być zadowoleni z baterii kuchennej i łazienkowej, czy też nie. Wcale nie mniej istotne wydaje się i to, czy mamy do czynienia z rozwiązaniem funkcjonalnym. Nietrudno się domyślić, że w tym kontekście na szczególne zainteresowanie z naszej strony zasługuje liczba uchwytów. Sprawdza się przy tym zasada mówiąca o tym, aby kierować się zarówno oszczędnością wody, jak i własnymi preferencjami. Dziś zdecydowanie większą popularnością cieszą się baterie jednouchwytowe i to właśnie je spotykamy nie tylko w kuchni, ale i w łazience. Osoby zainteresowane modelami z dwoma uchwytami także mają jednak w czym wybierać. Są to przecież rozwiązania ciekawe wizualnie i dziś mogą stanowić interesujący element dekoracyjny.

Nowoczesne baterie, bez względu na stylistykę w jakiej są utrzymane oraz to, w jakim pomieszczeniu mogą być wykorzystywane, zwracają na siebie uwagę również jako te, które pozwalają na skuteczne oszczędzanie wody. Najczęściej mamy do czynienia w tym kontekście z modelami z perlatorem, choć często w sprzedaży pojawiają się również baterie wyposażone w termostat.

kuchnia

RiverWash.pl to blog osobisty o życiu, wnętrzach, modzie i o wszystkim czym się interesuje. Zapraszam do komentowania wpisów.
Back To Top